MALÝ PÁN

Divadlo b
dětem 3+
So 30 březen
15:00
2019
CS|40 [min]
galerie

Představení na motivy stejnojmenného filmu. Stejně jako Malý pán možná zjistíte, že když vám něco schází, najdete to po dlouhém trmácení se světem a vleklých bojích s obludami docela blízko. Vlastně za rohem. Za nejbližším rohem. Tady.
VAROVÁNÍ: Kdyby se vám loutky zdály povědomé, asi jste byli v kině...

Bývalí a současní členové divadla Buchty a loutky a jejich přátelé založili Divadlo b. Ve své tvorbě se věnují zejména divadlu pro děti. Zabývali se jím posledních 25 let a načerpali dostatek zkušeností, které nyní mohou využít. V nedávné době měli premiéru loutkového celovečerního filmu Malý Pán, který můžete vidět v kinech. Na jeho základě vznikla loutková divadelní pohádka Malý pán. Inspirovali se jak filmem, jehož je Radek Beran režisérem a René Krupanský loutku Malého pána vodí, tak knihou Velká cesta malého pána od autorů Lenky Uhlířové a Jiřího Stacha, která byla předlohou pro tento film.

hrají: René Krupanský a Radek Beran

Divadlo b vystupovalo na mnoha místech a festivalech - jak v ČR (Letní Letná, Mateřinka Liberec, Ašlerky, Divadlo evropských regionů, VyšeHrátky, Dejvické divadlo, Nová scéna Národního divadla), tak v zahraničí (Kwidzin POLSKO, Malacky SLOVENSKO, Ubergange RAKOUSKO apod.)
 

Podpořilo hlavní město Praha