Čt 15 červen
20:00
2023
St 14 červen
20:00
2023
jazykově bezbariérové|50 [min]
galerie

Voodoo-kabbala-jukebox! Horror-shame-despair! This machine kills fascists!

Existenciální horror o touze po vysvobození, které nikdy nepřijde.

Revuální program, který se pokouší zkrotit zbloudilé démony starého světa, kteří si v nové době nevědí rady, stejně jako její obyvatelé. Skupinka samozvaných léčitelů a nápravců světa se na scéně uchyluje k čím dál bizarnějším úkonům. Proti rozmáhající se vyprázdněnosti staví povrchní rituály opsané ze sešitů National Geographic a odkoukané z béčkových filmů. Čas plyne a nikde už ani stopy po tajemství. Vždycky ještě ale zbývá čas na příjemnou chvíli s písničkou. 

V představení ani při jeho přípravě nebyl použit počítač ani žádné jiné přístroje založené na softwaru a obsahující integrované obvody.

Ze slovníku programátorské hantýrky: „Rain dance"

1. Jakákoliv aktivita  mající za cíl vyřešení hardwarového problému při očekávání nulového efektu.

2. Jakýkoliv sled mysteriozních akcí provedený směrem k počítači, za účelem dosažení jistého cíle. Obvykle omezeno na rituály obsahující zaklínání a podobné psychické aktivity. Voodoo programování, černá umění, programování kultu cargo, mávání mrtvým kuřetem, čtení runových znaků z desek tištěných spojů.

Připravili: Dörner, Procházka, Smolík, Kalivoda, Svatoš
Produkce: Jedefrau.org
Podpořili: hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Jedefrau.org, Zázemí z.s. 
Premiéra: 29. 9. 2009, MeetFactory
Obnovená premiéra: 18. 1. 2018, Venuše ve Švehlovce

Handa Gote research & development se věnuje experimentování s dramaturgií, začleňování nedivadelních prvků do své práce a vývojem vlastního pojetí post-dramatického a post-spektakulárního divadla. Dlouhodobě se inspiruje vědou a technikou. Skupina provádí kontinuální výzkum divadelní řeči, laboratorní práci v oboru zvukového a světelného designu, při současném zpochybňování výše zmíněných disciplín. V letech 2019 - 2025 jsou rezidentním souborem divadla Alfred ve dvoře.

PQ+ je doprovodný program festivalu Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru pro prezentaci současné české scénografické a divadelní tvorby mezinárodnímu odbornému publiku.

Projekt PQ+ organizuje PerformCzech / Institut umění - Divadelní ústav ve spolupráci s PQ a je spolufinancován z Národního plánu obnovy, NextGenerationEU.