UZU OTO

Gurun Gurun
křest LP
Út 28 červen
19:30
2022
koncert|60 [min]
galerie

Křest alba Uzu Oto, které kapela Gurun Gurun vydala na jaře na labelu Buh Records. Hosty večera budou hudebníci Petr Válek, Ursula Sereghy a scénografka Teres Bartůňková.

Sledovat koncert čtveřice Gurun Gurun je jako účastnit se výpravy opičí tlupy, která prozkoumává dávno ztroskotanej vrak kosmický lodi. Jejich improvizované sety jsou mixem postklubové dekonstrukce, metamorfovaných akustických i elektronických zvuků, generativní hudby i musique concrète. A v tomhle duchu se nese i jejich album Uzu Oto. Ne, tohle není hudba k mytí nádobí. Nebo vlastně ano - jen musíte počítat s tím, že se vám to nádobí během mytí promění na změť kořenů, vláken, provazů, lián a sítí z pavučin. A možná se vám vznese celá kuchyň.
https://linktr.ee/gurungurun

Jesenický výtvarník a zvukový badatel Petr Válek je znám svými doma vyráběnými elektronickými ruchadly a neuvěřitelnou spoustou publikovaných nahrávek. Mechanické a elektro-mechanické zvukové nástroje, různé samohybné, či kinetické objekty staví obvykle z domácích potřeb a nalezených předmětů. V posledních letech také v domácím studiu, na zahradě, nebo v krajině nahrává „instruktážní” videa, která zveřejňuje na facebooku. Díky nim sestal patrně světově nejznámějším současným tuzemským experimentálním umělcem. Petr je také autorem coveru alba Uzu Oto.
www.instagram.com/the.vape.noise

Pražská hudebnice Ursula Sereghy vydala vloni na labelu Gin&Platonic oceňovanou debutovou desku OK Box. Pomocí dekonstruovaných samplů akustických nástrojů, meandrujících rytmů a silně deformovaných terénních nahrávek vytváří tracky, které jsou zároveň soustředěně pointilistické i hravě melodické, snové i groovující, intimní i otevřené něčemu transcendentálnímu.
www.ginandplatonic.bandcamp.com/album/ok-box

Scénografka a výtvarnice Teres Bartůňková se zabývá především tvorbou autorských projektů s důrazem na audiovizuální složku (Korvína, Vítězný houpací kůň, Dialog, Tamura). Spolupracuje mj. s Laternou magikou, klubem Ankali nebo songwriterkou Katarziou. Teres byla také scénografkou koncertní řady Silent_Night, kterou pořádal label Genot Centre v Divadle Ponec.
www.teresbartunkova.com

foto: Zuzana Průchová
foto: Anna Baštýřová