ZE TMY DO TMY REAL TIME FULL TIME TOTÁL MORÁL UNIVERZÁL SYMPHONY

Stratocluster
So 19 prosinec
19:00
2020 online
CZ|30 [min]
galerie

Záznam streamu můžete sledovat ZDE.

Pro stream Alfreda ve dvoře se Stratocluster vrátí v čase do roku 2014, kdy jsme během vystoupení na festivalu Alternativa využívali princip zpětné projekce streamu přímo do koncertního sálu. Tentokrát však bude performance obohacená o prvky z našeho „kromaňonského“ repertoáru.

Skupina Stratocluster vznikla při celovečerním jam session ve Všestarech u Prahy, kde bylo zároveň nahráno její debutové album. Hudba je zcela improvizovaná a snaží se zachytit kouzlo okamžiku použitím náhodných objektů z okolí. Pražský ansámbl se zabývá primárně multimediální a performativní improvizací s hudebním základem. Specifický zvuk skupiny vychází z kombinace elektronických a akustických nástrojů, často preparovaných. Často využívají analogové projekce či hříčky s neliterárním textem. Vydaly alba Tamanrasset (digital release, Signals from Arkaim, 2013), Jabka, hrušky, meotary (kazeta, Meteorismo, 2015) a Éternagy (CD, polí5, 2018).

https://bandzone.cz/stratocluster
https://www.facebook.com/stratocluster
https://www.ianmikyska.com

Podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Magistrát hlavního města Prahy, Státní fond kultury České republiky, Český hudební fond, MČ Praha 5