premiéra
Čt 03 prosinec
20:00
zrušeno
04 prosinec
20:00
zrušeno
Ne 06 prosinec
20:00
zrušeno
další termíny další termíny
méně termínů méně termínů
Po 07 prosinec
18:00
zrušeno
CZ|60 [min]
galerie

“Běloch je uvězněn ve své bělosti. Černoch ve své černotě.”
Frantz Omar Fanon

Inscenace dokumentárního divadla pojednávající o koloniální minulosti založená na kombinaci archivních materiálů, objektů, komentářů a osobních výpovědí. Video, tanec, hudba a masky jsou materiálem pro čtveřici protagonistů s rozdílnou životní zkušeností, vztahujících se k tématu společné minulosti.

Připravili: Švábová, Nwagbo, Havlová, Housková, Procházka, Procházka, Nyass, Svatoš, Dörner, Hybler, Jiřička, Brejcha, Zika, Búřil, Mennsdorf-Pouilly, Jedinák, Wajsar, Jakeš

Produkce: Jedefrau.org, Maria Cavina

Handa Gote vznikli v Plasích u Plzně v roce 1997, jedná se tak o nejstarší kontinuálně působící experimentální divadelní skupinu v ČR. Skupina má za sebou mnohé mezinárodní spolupráce s divadelními skupinami a tvůrci  jako jsou Akhe, Rimini Protokoll, Gob Squad, Forced Entertainment, Romeo Castelucci a další a je již mnoho let jednou ze stálic mezinárodního experimentálního divadla. Spolupracuje též pravidelně s evropskými divadelními domy, například  Teatro Viriato, Trafo Budapest, Novi Teater Warszava, Theater Kampnagel Hamburg a další. Handa Gote jsou stálicí divadelních festivalů po celém světě a za své inscenace obdrželi mnohá ocenění. 
www.handagote.com