So 10 únor
20:00
vstupenky
CZ|120 [min]
galerie

Lidová veselice s živou hudbou, občerstvením a tombolou. Hrabalovské pábení zdobené zvukem rozvrzaných lidových písní s pěknou porcí obrozeneckého humoru a kopcem zábavy pro každého. Salámy, trumpety a jadrný humor pro obyvatele české kotliny. Lidovost nikoli idylická, ale naopak temná a syrová, někdy cynická či vysměvačná. Handa Gote a přátelé se vidlemi přehrabují v českých stereotypech a mapují temnou stranu češství, lidových zvyků, folklóru i současné populární kultury.

Výpravný projekt s mnoha hostujícími umělci se jeden den připravuje a druhý den hraje v duchu divadelních “freestylů” skupiny Handa Gote. Výsledkem je živá událost, která se může kdykoliv nepředvídaným způsobem zvrtnout, divadlo v syrovém stavu.

Označení Šibřinky v staré mluvě české znamenalo něco jako “frašky, šašky a kudrlinky”. Už Komenským používané slovo šibřinky pochází však pravděpodobně z německého slova Schabernack, které označuje škodolibý žert nebo posměšný kousek. 

Účinkují: Handa Gote research & development a přátelé

Činnost divadla Alfred ve dvoře podporují hlavní město Praha, Ministerstvo kultury, Státní fond kultury ČR, MČ Praha 7 - Art District.