ROBINSON ANEB I V LETŇANECH SE DÁ NĚCO ZAŽÍT

Hlad a chuť
St 11 prosinec
20:00
2019
St 16 říjen
20:00
2019
CZ + SK|40 [min]
galerie

Robinzonáda je označení pro typ díla, jehož ústředními postavami jsou  trosečníci, kteří se snaží dostat z místa ztroskotání. My jsme ztroskotali v Letňanech. Tvůrčí skupina Hlad a chuť rekonstruuje noční výzkumnou výpravu a nabízí tak divákům návod, jak prožít v prosincové Praze velké dobrodružství.

Eliška Říhová vystudovala Gymnázium Jižní Město v Praze. Poté studovala dva roky na Katolické teologické fakultě UK, a nyní nastupuje do 3. ročníku režie-dramaturgie u L. Jiřičky a T. Procházky na KALD DAMU. Jako režisérka a autorka textu se podílela na inscenaci Přijímám (MeetFactory, 2017). V rámci školní tvorby vytvořila jako režisérka a autorka textu maňáskovou pohádku Bao! Bao! (2019), která je uváděna na různých festivalech pod Studiem Damúza. Dále se podílela na kabaretu Člověk, ten nezměnitelný snivec a zatím poslední inscenací, kterou režírovala, je Tanec smrti, jehož premiéra byla v srpnu 2019 na Kuksu v rámci festivalu Theatrum Kuks.

Jakub Šulík vystudoval Strednú školu úžitkového výtvarníctva v Kremnici na Slovensku, obor umelecké kováčstvo. Nyní nastupuje do 3. ročníku scénografie u R. Smolíka na KALD DAMU. Spolupracoval na hudbě k divadelním představením Studia Damúza a Divadla Continuo. Dále se věnuje vytváření scénografie pro různé festivaly, např.: Floating castle festival (2017, 2018) či Kočí v Chotči (2018). Z jeho poslední tvorby stojí za zmínku pohádka Nejmenší ze Sámů (2019), která byla uvedena na festivalu v Erlangenu, dále výroba kostýmů, masek a loutek pro interaktivní hru v produkci Valdštejné lodžie s názvem Krabat a také hudba a scénografie k Tanci smrti.

Za vznik predstavenia vďačíme Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU