MEDAŘ

FRAS
LOUTEX
Čt 09 březen
20:00
2023
jazykově bezbariérové|40 [min]
galerie

Joshi nikdy nemusel daleko z vesnice. Jeho život byl tak šťastný, jak jen může život starého nepálského mládence být. Pak ale Joshiho sestra onemocněla. Teď ho čeká nelehký úkol. Dojít až na vršky hor a donést odsud pro sestru lék. Je to však nebezpečná cesta, ze které se nemusí vrátit živý.

Připravili: Johana Bártová, Jakub Šulík, Matěj Šumbera
Premiéra: 11.9. 2021 na festivalu 4+4 dny v pohybu, Praha.

FRAS (dříve Československé klacky) je divadelní skupina tvořena absolventy bakalářského programu KALD DAMU – Johana Bártová (režie, dramaturgie), Matěj Šumbera (herectví) a Jakub Šulík (scénografie), pod vedením Lukáše Jiřičky, Roberta Smolíka, Tomáše Procházky a Branislava Mazúcha. Skupina tvoří v oblasti loutkového divadla od roku 2019, kdy v únoru odpremiérovala první inscenaci s názvem Nejmenší ze Sámů, která získala druhé místo v divadelní ceně Erik. Nejmenší ze Sámů a Medař jsou součástí projektu Drama Label. V roce 2021 skupina vytvořila inscenaci Za dveřmi pod hlavičkou divadla Alfred ve dvoře. A v roce 2020 a 2022 byla součástí projektu Nová krev na scéně organizace Nová síť. Skupina se zaměřuje především na loutkové inscenace.

Inscenace vznikla s podporou DAMU KALD. Představení bylo v roce 2022 součástí projektu Nová síť.

Činnost divadla Alfred ve dvoře podporují hlavní město PrahaMinisterstvo kultury ČRStátní fond kultury a městská část Praha 7 - Art District.