MATERIALITA NA DOVOLENÉ

WORKSHOP
So 14 květen
12:00
2022
v češtině|120 [min]
galerie

Po předložení potvrzení o účasti na workshopu máte možnost na pokladně divadla zakoupit vstupenku na představení Reality surfing za zvýhodněnou cenu 100 Kč.

Když se zkusíme k věcem vztáhnout jinak, než jsme zvyklí, objevíme nečekané souvislosti. Kolektiv PYL v tomto odpoledním workshopu představí strategie, které vedou k přehodnocení pohledu na materialitu každodenních objektů a odhalení rozmanitosti narativů, které se za nimi skrývají.
 
Prozkoumejte jiné způsoby komunikace a spolubytí přes kolektivní hraní si s předměty. Zjistíte, jakým způsobem k vám i k sobě navzájem věci „promlouvají“. Možná v něčím dechu zaslechnete příběh zrození vaší zásuvky. Když si uvědomíme vztah mezi námi a okolím, můžeme vycítit, kde končí objekt, kde začíná krajina a jak do ní zapadáme. Na základě sdílených zkušeností a pozorování vytvoříme nový, společný svět s vlastním jazykem a logikou.

Pokud si rádi hrajete s objekty (na věku nezáleží – hrajeme si stále), komunikujete s věcmi, nebo jejich prostřednictvím a chcete se nechat inspirovat nepředvídatelnými událostmi, bude vás tato dílna zajímat a bavit. Absolvování dílny vám otevře možnosti umění nahlížet divadlo každodennosti.

Připravily: Anna Romanova, Maria Komarova

PYL je mezinárodní kolektiv umělkyň, které společně tvoří v oblasti postdramatického divadla, výtvarného umění, zvuku a intermedií. Jejich praxe zkoumá hranice antropocentrického vnímání v dialogu s objekty a ironickými pokusy o uchopení ne-lidského děje. Uplatňováním metod DIY, recyklace a principů kompilace skupina rozvíjí vlastní vizuální jazyk, který rozšiřuje významy scénografie daleko za hranice divadelního jeviště. Jejich díla posouvají kulturní kódy, kontexty a původ běžných věcí a zároveň proměňují předměty v bytosti a bytosti v předměty. Citlivost vůči každodennosti, sdílení okamžiků a osobních zkušeností nelineárním a hravým způsobem přenášejí na asociativní přístup skupiny k procesu coworkingu.