malá scéna
Út 12 říjen
20:00
2021
IN ENGLISH
malá scéna
Út 12 říjen
18:00
2021
premiéra
malá scéna
Po 11 říjen
20:00
2021
CZ|30 [min]
galerie

Luminofor je inscenovaný koncert napsaný pro nástroj z jiného světa. Nástroj vytažený z hloubi černé díry, kde se realita potkává s nekonečnem. Audiovizuální cesta za horizont událostí jejíž tempo určuje a ukončuje tlukot srdce. Černá díra je vesmírné těleso působící tak velkou gravitační silou, že z ní nic neunikne, ani světlo, ani informace. Všechna její hmota je soustředěna do jediného bodu, do singularity. Všechno, co do ní spadne, je stlačeno, sjednoceno, ztraceno. Jedině tady můžu být doopravdy sám. Tělo ověšené senzory ovládá syntezátory. Zvuk prochází kabely do cívek, kde vytváří elektromagnetické pole, které ohýbá proud elektronů. Ty dopadají na povrch obrazovky a mění se ve světlo. V oku se z částic světla opět stává elektřina, která v našem mozku kreslí obraz světa.

Tvůrce: Matěj Šumbera
Poděkování:  Tomáš Procházka, Braňo Mazúch, Marek Bečka, Emil Rothermel
Premiéra: 11. 10. 2021, Alfred ve dvoře

Matěj Šumbera se narodil v Ostravě. Zároveň uprostřed výhně i chladného industriálu. Na gymnáziu maturoval z matematiky a deskriptivní geometrie. Nyní ale studuje Alternativní a loutkové divadlo na DAMU. Fascinace technologiemi jej ale neopustila a prosakuje i do jeho tvorby. Snaží se být komplexním tvůrcem, který neustále hledá spojení mezi svým tělem a myslí. Luminofor je jeho 1. autorské sólo. Mimo to, je součástí skupin Musaši Entertainment Company a Československé klacky.

Podpořili: MČ Praha 7 - Art District, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, MOTUS, z.s., produkce Alfred ve dvoře, DAMU