KONEKTIV NIGHT VOL. 5

Mariana Jouzová & QOW, Alena Rodriguez & Sweeps 04, Koruth & Barry Wann
hudba|120 [min]
galerie

Konektiv zve na večer nečekaných hudebních spojení: operní zpěv podpořený dronemetalovou kytarou nebo harfa v hávu modulovaných zvukových smyček.

Na letošním ročníku společně poprvé vystoupí oceňovaná harfistka Mariana Jouzová, spolupracovnice řady předních českých symfonických orchestrů, v tandemu s audiovizuálním umělcem a experimentálním hudebníkem Omarem El Sadekem aka QOW, jehož poslední album Dawafer vyšlo na renomovaném labelu Genot Centre.

Hlas operní pěvkyně Aleny Boada Rodriguez se bude proplétat vrstvami hutných ploch tvořených droneovým kytaristou Sweepsem 04, který nedávno vystoupil jako lokální předskokan legendárního zvukového maximalisty Bena Frosta.

Propojení svých osobitých přístupů k obrazotvorné hudbě přinese vystoupení éterický vokalistky a flétnistky Koruth spolu s elektroakustickým hudebníkem, skladatelem a zvukovým umělcem Barrym Wannem.

„Projekt Konektiv Nights vznikl jako reakce na rostoucí xenofobní a antiimigrantské tendence v české společnosti. Vytvářením prostoru pro vznik nových hudebních spoluprací, ve kterých se poprvé setkají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin s důrazem na žánrovou různorodost a prolínání tradičních a inovativních tvůrčích přístupů, chceme ukázat pozitivní přínosy mezikulturní spolupráce v českém prostoru“, říká iniciátor projektu Pavel Kraus.

Konektiv je hrdým podporovatelem Iniciativy Hlavák, která pomáhám lidem přijíždějícím ze zemí sužovaných válkou nebo chudobou a lidem propuštěným z českých detenčních zařízení a uprchlických táborů.

https://www.donio.cz/PodpormeHlavak

Podpořili: Ministerstvo kultury ČR, hlavní město Prahy, městská část Praha 7 - Art District a Nadace Život umělce.