JOGGING

Anna Šefrnová
HAMU
Čt 05 květen
19:00
2022
v češtině|30 [min]
galerie

Vstanu, sednu si. Koukám do zdi a přemýšlím. Lehnu si, koukám do stropu. Čas se zastaví, zpomalí. Mám hlad. Ne. Kafe! To je požitek. Uvařím, najím se. Chci další jídlo! Tak dost. Jdu si zaběhat.

Jogging je sólová autorská inscenace na pomezí fyzického divadla a současného tance, která vznikla v rámci bakalářského studia na katedře Nonverbálního divadla HAMU.

Žena, na kterou jsou kladeny vysoké nároky od společnosti, se snaží přizpůsobit změnám podmínek. Ale čas se zrychluje. Chce naplnit svá očekávání, která se ji nedaří dostihnout. Běží za spokojeností, ale něco ji stále brzdí. Přehlcuje svou hlavu a přesvědčuje sama sebe i ostatní, že je vše v pořádku. Ale je dost možné, že ztrácí kontakt s realitou, přírodou a setrvání v takovém stavu může vést i k vyšinutí.

Režie, účinkuje: Anna Šefrnová
Konzultant projektu: Eliška Vavříková
Dramaturgická spolupráce: Kristýna Břeská

Anna Šefrnová je performerka, choreografka, absolventka Konzervatoře Duncan Centre (2017). V současné době (2022) studuje na katedře Nonverbálního divadla pod fakultou HAMU v bakalářském ročníku. Od dětství se věnuje tanečně divadelnímu oboru, nyní zejména autorské tvorbě. Během studia na HAMU účinkovala v mnoha projektech, například Light underground – Unfinished system ve spolupráci s Hanou Polanskou Turečkovou a Marie Gourdain (2020) nebo vystupovala s Hradeckou filharmonii s komorním sborem Martinů voices (2021).

Foto: Filip Sajler
Foto: Filip Sajler
Foto: Filip Sajler