G UND R

Wariot Ideal
14 únor
20:00
vstupenky
So 15 únor
20:00
vstupenky
nonverbální|90 [min]
galerie

Příběh bratrství – vztahu, který je stejně jako dobývání nejvyšších vrcholů světa extrémní, nepochopitelný, čistý, nenahraditelný, bez limitu, na život a na smrt. Představení o vášni k horolezectví, vytrvalosti a pokoře, překonávání vlastních možností a nezměřitelné síly hor. O nespoutané, nekonečné volnosti a hlavách v oblacích. O vteřinách, ve kterých se nezvratně rozhodne o našem osudu.

Projekt je inspirován výstupem Günthera a Reinholda Messnerových na himalájský vrchol Nanga Parbat Rupálskou stěnou a následnou smrtí mladšího z bratrů. Je to však také výpověď o síle médií, jejichž prostřednictvím Reinhold získával finance pro další expedice, popularitu pro sebe i pro samotné horolezectví. Zároveň jimi byl kritizován a obviňován z bratrovy smrti.

GundR je prvním dílem trilogie, ve které se Wariot Ideal zabývá tématem bratrství. Představení je věnováno horolezcům, kteří se ze svých výprav již nevrátili.

Připravili: Vojta Švejda, Jan Kalivoda, Jan Dörner, Milena Dörnerová, Ivanka Kanhauserová, Jiří Rouš, David Šmitmajer, Stéphanie N'Duhirahe, Kryštof Pešek

UPOZORNĚNÍ: V představení se místy využívají výrazné světelné efekty a vyšší hladina zvuku. Inscenace tudíž není vhodná pro děti a nemocné epilepsií.

Podpořili: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury, divadlo Alfred ve dvoře.

Foto: Michal Ureš
Foto: Michal Ureš
Foto: Michal Ureš
Foto: Michal Ureš
Foto: Michal Ureš
Foto: Michal Ureš