ESEJ O SVĚTLE

Musaši Entertainment Company
LOUTEX
premiéra
Út 12 březen
20:00
2024
LOUTEX
premiéra
Út 12 březen
18:00
2024
CZ|50 [min]
galerie

Esej o světle propojuje dvě hlavní dramaturgické linie, které soubor Musaši Entertainment Company rozvíjí. Jednak žánr loutkového divadla a jednak zaměření na experimentální tvorbu. Esej o světle je tedy experimentální loutková inscenace vycházející ze zájmu o divadelní technologie a z přesvědčení, že je důležité sdílet s ostatními divadelními tvůrci, teoretiky, kritiky a především diváky své úvahy o tvorbě i uměleckou formou.

Esej o světle si klade za cíl objevit možnosti, jak otevřeně přemýšlet o divadle samotným divadlem a jeho vlastními prostředky, ne pouze pojmově a metaforicky. Inspiraci zde čerpáme ze světa filmu, konkrétně z žánru audiovizuální eseje, která je díky využití možností média přesnější a zábavnější.

Musaši Entertainment Company je zábavní společnost zabývající se především autorským divadlem, dále pak výtvarným uměním a instalacemi, audiotvorbou, dřevořezbou, výrobou hudebních nástrojů, tradičními řemesly a vedením dílen pro děti i dospělé. Stálými členy jsou Adam Páník, Tereza Havlová a Františka Jesenská.

Činnost divadla Alfred ve dvoře podporují hlavní město Praha, Ministerstvo kultury, Státní fond kultury ČR, MČ Praha 7 - Art District.