DŽUMELEC - ZRUŠENO!

Erik Sikora
POZOR! pro nemoc zrušeno
So 01 únor
20:00
2020
SK|60 [min]
galerie

OMLOUVÁME SE, KONCERT JE BOHUŽEL Z DŮVODU NEMOCI ZRUŠEN.

Džumelec slouží písmenu  a jeho šťavnatosti. Během vození kočárku chodí do rytmu a hledá univerzální odpovědi na sousedské smalltalky. V létě produkuje krajinářský rap, v zimě zaleze a blouzní o vizuální poezii. Písničky doprovází jen s kytarou, aby prověřil, že fungují i jen tak večer u ohně.

Džumelec je alter ego slovenského výtvarného umělce Erika Sikory, pod kterým vydal od roku 2012 několik alb, na kterých se posunul od outsider music až k písničkám pro děti a několika alternativním hitům, který sice možná neznáte, ale až je uslyšíte, nepodaří se vám je dostat z hlavy. Džumelec je přírodní úkaz, na naší hudební scéně nevídaný. 

Erik Sikora, studoval Akademii výtvarných umění v Praze v Ateliéru intermediální tvorby a momentálně pokračuje v doktorandském studiu na Fakultě umění v Košicích, zároveň je učitelem na střední filmové škole. Realizuje se především jako vizuální umělec (video, performance), vystavuje v Československu a okolí, v roce 2013 byl nominován na Cenu Oskára Čepana a v roce 2015 vyhrál cenu Zlínského salonu mladých. Momentálně propojuje své vizuální umění a performance s originálním nm youtuberstvím a koncerty svého hudebního alter ega - Džumelce. V roce 2019 se stal laureátem ceny Oskára Čepana, slovenské obdoby naší ceny Jindřicha Chalupeckého.

www.eriksikora.com
dzumelec.bandcamp.com
https://www.youtube.com/user/erixikora/featured