D'UN AIR INSTABLE

Laurent Bigot
SCÉNICKÝ KONCERT
Čt 18 listopad
20:00
2021
elektronická hudba|30 [min]
galerie

Francouzský umělec Laurent Bigot rozeznívá skleněné a plastové lahve, kovové plechovky, balónky nebo části potrubí ve složitých systémech, které smazávají hranice koncertu, instalace nebo extrémního objektového divadla. 

Umělec vdechuje život neživým předmětům, zhmotňuje netušené zvuky a ruchy a objevuje možnosti vyprávění bez příběhu. Performance D'Un Air Instable přináší na scénu zapomenuté, vyřazené a opuštěné předměty, které se náhle, jakoby navrácené do divočiny, oddávají opět svým rituálům zvuků a gest. Obývají svůj vlastní svět, podivnou ozvěnu toho našeho, v němž po svém způsobu oslavují svou znovunalezenou vitalitu.

Ve snové noci se probouzejí tvárné a nestálé předměty, oživené proudem vzduchu vháněného do jejich umělých plic. Ožívají, houpají se, praskají, pohybují se, dýchají, pískají, říhají, vrní... mluví, povídají si. Je lákavé si s nimi hrát. Laurent Bigot společně s nimi vytváří hudbu. Jsou to však partneři chytří a nepředvídatelní.

 

S podporou programu Teatroskop, který iniciovalo francouzské Ministerstvo Evropy a zahraničních věcí, francouzské Ministerstvo kultury a Francouzský institut v Paříži.