ČTVRTÁ OPICE

Handa Gote Research&Development
premiéra
Út 19 listopad
20:00
vstupenky
premiéra
St 20 listopad
20:00
vstupenky
Čt 21 listopad
20:00
vstupenky
další termíny další termíny
méně termínů méně termínů
22 listopad
20:00
vstupenky
So 23 listopad
20:00
vstupenky
nonverbální|60 [min]
galerie

Technologické mystérium podle Marshalla McLuhana a dalších.

“Stává se Vám, že sedíte pohodlně na pohovce a nemůžete dosáhnout na stůl třeba pro ovladač nebo sušenku? S touto robotickou rukou se Vám změní život. Nemusíte se nahýbat nebo dokonce vstávat z pohovky. Jednoduše si pořiďte tuto robotickou ruku, která má v sobě chytrý mechanismus, který Vám umožní podat cokoli ze stolu. Palec je nepohyblivý, ostatními prsty manipulujete pomocí táhla.”

Temná groteska, vyprávějící o nepodařeném věštění budoucnosti, cestování časem a o rituálech uložených v buněčné paměti. Technologická rozšiřování těla, vědomí a transformace ve světě radionických pokusníků, hrajících strašidelný soundtrack na přístroje bez součástek.  

Čtvrtá opice Shizaru je poslední z moudrých opic známého buddhistického vyobrazení trojice opic se zakrytýma očima, ušima a ústy. Shizaru znázorňuje heslo “nečiním zlo”, ale na obrazech či sochách většinou chybí. 

Připravili: Dörner, Hybler, Svatoš, Procházka, Švábová, Kalivodová, Housková, Zika, Jiřička, Ganfield
Produkce: Jedefrau.org

Handa Gote Research & Development se věnuje experimentování s dramaturgií, začleňování nedivadelních prvků do své práce a vývojem vlastního pojetí post-dramatického a post-spektakulárního divadla. Dlouhodobě se inspiruje vědou a technikou. Skupina provádí kontinuální výzkum divadelní řeči, laboratorní práci v oboru zvukového a světelného designu, při současném zpochybňování výše zmíněných disciplín.

Představení vzniklo s finanční podporou Ministerstva kultury ČR a hlavního města Prahy.