CHUCK MY LIFE

Arman Kupelyan a kol.
St 18 září
20:00
vstupenky
Čt 19 září
20:00
vstupenky
20 září
18:00
vstupenky
jazykově bezbariérové|60 [min]
galerie

Chuck My Life je inscenace, která skrze Butō-klaunství ukazuje snahu jedince vyrovnat se s nároky každodenního života. Hlavní hrdina Chuck se snaží žít normální život, ale své znalosti o tom, jak fungovat a žít, čerpá od různých životních „znalců“ a “coachů”. Je zacyklen v soukolí odkoukaných vzorců, ačkoliv naprosto postrádá pochopení pro jejich smysl.

Největši Chuckovou vášní jsou nafukovací balónky, se kterými si rád hraje, obklopuje se jimi a čerpá z nich mnoho radosti do života. Chuck se snaží hledat kompatibilitu mezi jeho vášní a kapitalistickým světem, ve kterém žije, a tak zkouší všechno možné, aby mohl materiálně přežít a zároveň zůstat šťastným.

Spojením introspektivního a intenzivního pohybového slovníku butō s autentičností, zranitelností a humorem klaunérie, vzniká syntéza, která nám nabízí pohled na výjimečný stav bytí. Na povrch se pak vyplaví ty nejkřehčí ale i nejdrsnější aspekty lidské osobnosti.

Připravili: Arman Kupelyan, Emil Rothermel, Lydia Arinna Emir, Štěpán Plíva
Zvláštní poděkování: Tep39, Švestkový dvůr, Popbalet
Premiéra: 26. 4. 2024, divadlo Alfred ve dvoře, Praha
 

Arman Kupelyan je herec, klaun, divadelní tvůrce a lektor původem z Arménie. Absolvoval katedru nonverbálního divadla na HAMU. Je součástí souboru BodyVoiceBand a od roku 2022 pracuje v organizaci Zdravotní Klaun. V roce 2021 spolu se svými kolegy vytvořil autorské představení The Playground Of The Unconscious Self a tím začal svojí tvůrčí dráhu.

Emil Rothermel se narodil se v Brémách. Studoval politologii na Universität Leipzig, a poté režii a dramaturgii na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU pod vedením Lukáše Jiřičky a Tomáše Procházky, kde dokončil magisterské studium. Dosavad vytvořil v Divadle NoD dokumentární inscenaci Heimatschuss aneb moje děda tvoje děda. V roce 2021 vytvořil inscenace Linka: Makropulos v Národním divadle a Das Thema: Erika
Mann?
s česko-německým kabaretem Das Thema. V roce 2022 inscenoval v Divadle DISK inscenaci RAF RAF RAF, a v roce 2023 byl dramaturgem inscenace Lekce Hitchcock v ostravském divadle Petra bezruče.

Lidya Arinna Emir je výtvarná umělkyně původem z Turecka. Absolvovala studium designu interiérů a rozhodla se nadále rozvíjet své dovednosti na DAMU, kde získala magisterský titul v oboru Scénografie. Aktivně působí v různých odvětvích, experimentuje v oblasti kreativních technologií, divadla, interaktivního designu a architektury. V současné době se věnuje práci v architektonickém/zeměpisném studiu se zaměřením na sochařství. Zastává pozici designérky a vizualizátorky a dále se angažuje v různých projektech spojených s uměním a kulturou.

Štěpán Plíva (*1996) je v Praze žijící queer performer, básník, zpěvák, dj a hudební producent. Zaměřuje se ponejvíc na soudobou elektronickou hudbu. Jejich tvorba je silně ovlivněna folklorem a esoterismem.

Činnost divadla Alfred ve dvoře podporují hlavní město Praha, Ministerstvo kultury, Státní fond kultury ČR, MČ Praha 7 - Art District.