ANTI-MILITARIST DREAM HUNTING

Igor & Ivan Buharov, Katalin Erdődi
So 02 září
20:00
2023
CZ, EN|60 [min]
galerie

Work-in-progress show s Igorem a Ivanem Buharovovými, Katalin Erdődi a hosty.

Od 13. srpna do 3. září 2023 budou umělci Igor a Ivan Buharovovi a kurátorka a dramaturgyně Katalin Erdődi rezidenčními umělci v Alfredu ve dvoře díky programu Visegrad Fund Performing Artists Residency. Budou pracovat na audiovizuální performanci a také natáčet v Praze nové záběry inspirované zajímavými postavami a příběhy českých anarchistických hnutí od počátku 20. století až po současnost. O výsledky své rezidence se podělí 2. září 2023 v rámci work-in-progress show s živou performancí, projekcí a hudbou.

Igor a Ivan Buharovovi (Kornél Szilágyi, 1971 a Nándor Hevesi, 1974) jsou umělecká dvojice pracující napříč obory a propojující analogovou filmovou tvorbu, performance a experimentální hudbu. Již téměř třicet let natáčejí experimentální filmy - od hraných a krátkých filmů až po dokumenty a animace, pro které také skládají hudbu. Pracují převážně se super 8 a 16mm filmem, experimentují s prošlou surovinou a vyvolávají film neobvyklými způsoby, např. caffenolovou technikou s použitím instantní kávy a vitaminu C. Vedle své filmové tvorby vytvářejí improvizované surrealistické audiovizuální performance ve spolupráci s podobně smýšlejícími performery a hudebníky, v nichž se obraz, hudba a slova stávají organickým celkem, rodícím se z chaosu. Jejich tvorba získala řadu mezinárodních ocenění. 
https://buharov.hu

Katalin Erdődi (1980) je nezávislá kurátorka a dramaturgyně, která pracuje na pomezí současné performance a vizuálního umění. Mnohokrát spolupracovala s Igorem a Ivanem Buharovými, mimo jiné na jejich performance/instalaci Eternal Intentionfield Tuning (Steirischer Herbst Graz, 2018) a na jejich nedávno otevřené samostatné výstavě We Anarchists Do Not Fret Over Moral Maggots (Kassák Museum Budapest, 2023). V současné době je spolukurátorkou pražského bienále Ve věci umění 2024 (s Alekseiem Borisionokem) a dvouletého uměleckého výzkumného projektu SALT. CLAY. ROCK. (nGbK Berlín, 2023-2024).

Performance: Carolina Arandia, Igor and Ivan Buharov, Katalin Erdődi, Kaos Camping minimal, Daisy Lewisohn, Kristyna ŽižMánek, Csaba Vándor
Music: Ivan Buharov, Martin Debřička, Jakub Švejnar
Text: Jindřich Heisler, Emil Szittya and others
Presented by: Good Opinion Anarchist Lodge