8 MM/ 16 MM

06 září
20:00
2019
malá scéna
Čt 27 červen
20:00
2019
Út 16 duben
20:00
2019
další termíny další termíny
méně termínů méně termínů
Čt 14 únor
20:00
2019
nonverbální|70 [min]
galerie

Pravidelné setkávání fanoušků projekce z opravdového filmového materiálu. Found footage, expanded cinema, nebo promítání zapomenutých filmových skvostů z 8mm či 16mm projektorů. Za účasti významných sběratelů a mistrů 8mm filmu jako Martin Ježek, či Martin Klapper a mnoha dalších.
Handa Gote otevírají pokladnici léta shromažďovaného filmového materiálu a tahají z ní nalezené rodinné záznamy i instruktážní filmy ze sedmdesátých let. K tomu zazní živá hudba, či speciální mixtape a líbezný hlas průvodce pořadem hovořícího do dynamického mikrofonu značky Shure. Večírek filmových a zvukových vykopávek pokladů mediální archeologie, zapomenutých krás filmové emulze a k tomu klapot projektorů slavné rakouské značky Eumig a vonička libých tónů místních hudebně-improvizačních mistrů.

K vidění cokoliv z následujích:
filmy z trezorů skupiny Handa Gote, filmy Civilní obrany, rodinné záznamy, neoznačené 16mm cívky z obecního kina v Chotovicích, finský 16mm film o zubní hygieně, instruktážní filmy pro projektory KP8, lyžování, jiu-jitsu!

Připravují Handa Gote a přátelé:
Tomáš Procházka, Vojtěch Procházka, Martin Ježek, Martin Klapper, Jan Kalivoda, Jan Dörner, Jonáš Svatoš, Jakub Hybler