HOW TO JUST DO IT

PYL
jazykově bezbariérové|60 [min]
galerie

Pro představení 5. 4. (18:00) nabízíme v rámci iniciativy Parent-Friendly Culture bezplatné hlídání dětí - více informací níže.

Princezna nevěděla, že je princezna, dokud ji někdo neprobudil polibkem. Cihla, balení pracího prášku a bambusová tyč nevěděly, že mohou být židlí, dokud si na ně někdo nesedl. How to Just Do It je třírozměrný pohádkový YouTube příběh s důrazem na materiály; studiová krajina s nízkým rozlišením je obydlená (ne příliš) nebezpečnými tvory, jako je počítačová myš, která loví suchý toast.

Představte si „life hack“, který navrhuje kombinovat určité objekty určitým způsobem k dosažení určitého účelu. Jakého účelu byste chtěli dosáhnout a které objekty byste použili? Termín „life hack“ se odkazuje na metodu zvládání každodenních úkolů způsobem, který obvykle míří k efektivnějšímu řešení. Jak naznačil vynálezce této strategie, Danny O'Brien: "[...] je to vyjádření obrovské naděje, že můžete život skutečně prolomit tímto způsobem, že ho uděláte trochu snesitelnějším, aniž byste museli spolknout nebo chápat celou věc." Co takový trend znamená v době, kdy máte většinou všechno, co potřebujete, kolem sebe?

V tomto projektu PYL sleduje pocit obecné potřeby zlomit představu o efektivitě a setkat se s světem jiným, méně produktivním způsobem. Diváci jsou pozváni sledovat zákulisí studiového kanálu, který ukazuje různé technické aplikace objektů oscilujících mezi jejich použitím a snahou uznat jejich vnitřní hodnotu. Představení se pohybuje mezi každodenním a nadpřirozeným, absurditou a abstrakcí. Přijďte se připojit k fanouškovské základně - toast se chladí, ručníky jsou připraveny!

Účinkují: Svetlana Silich, Maria Komarova, Veronika Svobodová / Aljoša Lovrić Krapež
Připravili: Maria Komarova, Svetlana Silich, Veronika Svobodová, Anna Romanova, Aljoša Lovrić Krapež, Theresa Schrezenmeir, Susanne Kass, Pia Achternkamp
Sound design: Pia Achternkamp
Produkce: Karolína Schön, MOTUS, z.s.
Konzultace: Cristina Maldonado, Sodja Lotker
Poděkování: úl, tep39, Real Trvth, Dominik Migač, Semen Kulikov

PYL je mezinárodní kolektiv, který od roku 2018 společně tvoří v oblasti postdramatického divadla, výtvarného umění, zvuku a intermédií. Jejich praxe zkoumá hranice antropocentrického vnímání v dialogu s objekty a ironickými pokusy o uchopení ne-lidského děje. Za použití metod DIY, recyklace a principů kompilace skupina rozvíjí vlastní vizuální jazyk, který rozšiřuje významy scénografie daleko za hranicemi divadelního jeviště. Jejich díla posouvají kulturní kódy, kontexty a původ běžných věcí, a zároveň proměňují předměty v bytosti a bytosti v předměty. Citlivost vůči každodennosti, sdílení okamžiků a osobních zkušeností nelineárním a hravým způsobem proměňují asociativním přístupem skupiny k procesu coworkingu. Mezi projekty skupiny patří umělecký výzkum a inscenace Reality Surfing (2021, Alfred ve dvoře, Terén), Dead End (2019/2021, ACUD), ČBRŠK (2018, DAMU)

Parent-Friendly Culture
Pro představení 5. 4. (18:00) nabízíme bezplatné hlídání dětí.
 Je pro nás důležité, aby se v publiku setkávali lidé s různorodou životní zkušeností a víme, že pro rodiče malých dětí je přístup k živé kultuře často komplikovaný. Ve spolupráci se Studiem ALTA a programem Parent-Friendly Culture se snažíme alespoň částečně probourávat různorodé bariéry, které mezi sebou ve společnosti máme, umožnit rodičům nerušený divadelní zážitek a přímou účast na kulturním dění.
Pro hlídání dětí vyplňte jednoduchý vstupní formulář (jeho podmínkou je zakoupení vstupenky na představení) ->
https://forms.gle/2zNg1Ub1Da1mqFw88

Více informací o Parent-Friendly Culture ->
https://www.altart.cz/parent-friendly-culture/

Podpořili: Evropská unie (NextGenerationEU), Národní plán obnovy, Ministerstvo kultury, hlavní město Praha, státní fond kultury ČR, Městská část Praha 7